дома тагови рак на кожа

таг: рак на кожа

Расте бројот на пациентите со рак на кожа – изложувањето на сонце без заштита најголема причина, алармираат дерматолозите

Целодневното изложување на сонце и на големиот индекс на УВ зрачење се најголемата причина за појава на карцином на кожа заради што сите граѓани...

Бидете претпазливи со изложување на сонце, расте бројот на пациенти со рак на кожа – предупредија дерматолозите

Бидете претпазливи со изложувањето на сонце, штетните ултравиолетови зраци може да предизвикаат рак на кожа. Вака предупредија  преставниците од Клиниката за пластична хирургија и...

Како против ракот на кожата, кои се првите сиптоми и како се лекува – бесплатно предавање во Струмица

Последниве години во земјава значително е зголемен бројот на пациентите со карцином на кожата. Заради честото и долготрајно изложување на сонцето и неговото штетно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...