дома тагови пролетна зелка

таг: пролетна зелка

Наидовме на затворени пунктови во Куклиш, но инспекциските контроли за откупот на зелката ќе продолжат, изјави Шапуриќ

Вчера и денеска инспектори од Државниот земјоделски инспекторат биле во контрола на откупните пунктови во струмичко за да утврдат дали има прекршувања на договорената...

Откупната цена на зелката до 20 ти април да не падне под 15 денари – ќе има инспекциски контроли,...

Откупната цена на зелката до 20-ти април ќе биде минимум 15 денари за килограм, односно до овој термин да не се откупува под ова...

Заради пандемијата со коронавирус се потешко оди пласманот на пролетната зелка во странство, тврдат откупувачите

Поради светската пандемија со коронавирус, пласманот на пролетната зелка на пазарите од поранешна Југославија но и кон земји од источна и средна Европа се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...