дома тагови Примадерма

таг: Примадерма

Расте бројот на пациентите со рак на кожа – изложувањето на сонце без заштита најголема причина, алармираат дерматолозите

Целодневното изложување на сонце и на големиот индекс на УВ зрачење се најголемата причина за појава на карцином на кожа заради што сите граѓани...

Како против ракот на кожата, кои се првите сиптоми и како се лекува – бесплатно предавање во Струмица

Последниве години во земјава значително е зголемен бројот на пациентите со карцином на кожата. Заради честото и долготрајно изложување на сонцето и неговото штетно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...