дома тагови Подареш

таг: Подареш

Песната на Јордан „Ајде сите на нозе“ наскоро на босански и спот во изведба на Халид Муслимовиќ ( Фото/Видео...

„Ајде сите на нозе“ песната на Јордан Митев која има милионски прегледи на Youtube ќе биде пеена и на боснаски јазик во изведба на...

Кои се манифестации во Југоистокот, организирани од општини и здруженија ќе ги поддржи МЗШВ во 2023 (преглед)

Вкупно 10 манифестации и настани организирани од општини и граѓански здруженија во Југоистокот ќе добијат финансиска помош од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство...

Жител од Подареш радовишко лишен од слобода, бил пријавен за семејно насилство а нападнал и полицајци

Синоќа во 21.20 часот во населеното место Подареш, радовишко, полициски службеници од Полициска станица Радовиш го лишиле од слобода Б.И.(27) од Подареш откако за него имало...

Во радовишко Подареш со автомобил возел по тротоар и удрил мотороциклист и пешак и избегал

Засега непознат возач, кој управувал автомобил марка „сеат“, вчера во селото Подареш, Радовишко, удрил во моторциклист и пешак и им нанел тешки телесни повреди...

Видео – Големи штети во радовишко по вчерашното невреме од пороен дожд и силен ветар, општината почна со санација

Огромни штети предизвика вчерашното невреме во радовишко посебно во населените места Раклиш, Ораовица и Подареш кои од надојдените води биле поплавени пристапните патишта. Порталот...

Нек се чуе, знае каква свадба прават македонците – пее Јордан Митев во новиот сингл ,, Да се живи...

Фолк пејачот Јордан Митев од Подареш-Радовишко го промовираше новиот сингл ,,Да се живи и здрави младоженицте’’ зад која стои како комплетен автор на музиката,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...