дома тагови Погулево

таг: Погулево

Се гради патот Дамјан-Погулево, се очекува развој и на овој предел од Општина Радовиш

Со полн интензитет се изведува локалниот пат од село Дамјан до село Погулево каде механизација на струмичката фирма Портланд секојдневно работи на пробивање на...

До ноември патот Дамјан-Погулево во општина Радовиш треба да биде асфалтиран од струмичка фирма

До ноември треба да биде изграден локалниот патен правец Дамјан-Погулево кој се гради со средства обзбедени од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајка меѓу две товарни возила кај Гевгелија – возачот на едниот...

Денеска (03.07.2024) во 00.30 часот во Полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...