дома тагови ПК Ентузијаст

таг: ПК Ентузијаст

ПК ,,Ентузијаст“ од Струмица организира планинарски марш во чест на Ванчо Атанасов по убавините на Беласица

Во недела на 9-ти Април Планинарскиот клуб „Ентузијаст“ од Струмица го организира 24-тиот по ред планинарски меморијален марш ,,Ванчо Атанасов 2023“. Станува збор за...

Млади волонтери на Црвен Крст од Македонија, Бугарија и Србија, на Беласица учеа вештини како да спасуваат во планина

Волонтери на Црвениот крст од земјава но и од Бугарија и Србија учествува на меѓународната едукативна работилница ,, Спасување на планина ‘’ што се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...