дома тагови општински буџет

таг: општински буџет

Дел од ,,Првомајска’’ во Валандово доби нов изглед но и ново осветлување вредно 17,5 илјади евра

Заврши реконструкцијата на булеварот ,,Првомајска’’ во Валандово. Делницата од 350 метри која се работеше изминативе неколку месеци, доби булеварско решение а целиот потег доби...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...