дома тагови ООУ Гоце Делчев

таг: ООУ Гоце Делчев

Со поддршка на лица и семејства од Општина Босилово – ООУ ,,Гоце Делчев“ доби сензорна соба (фото)

ООУ Гоце Делчев од Босилово доби сензорна соба опремена со повеќе дидактички материјали, сензорни елементи и рехабилитациско-рекреациска опрема кои се од голема корист за...

Ќе се реконструира игралиштето при ООУ ,,Гоце Делчев” Василево – склучен договорот со фирмата изведувач !

Општина Василево склучи договор со фирмата ,,Евроградба Инженеринг'' од Владевци која во наредниот период треба да изврши реконструкција на повеќенаменското игралиште при ООУ ,,Гоце...

Здравец повторно ги изненади со новогодишни пакетчиња учениците од Ангелци и Градашорци

Ланецот маректи ,,Здравец’’ од Струмица и годинава ги изненади учениците од Подрачното основно училиште ,,Гоце Делчев’’ од Ангелци општина Василево каде се школуваат деца...

Фото – Учениците од ,,Гоце Делчев’’ во Василево и Ангелци со хуманитарен Велигденски базар и сладок панаѓур

По повод големиот Христијански празник, Воскресение Христово – Велигден, учениците од ООУ „Гоце Делчев“ од Василево организираа Велигденски базар кој имаше хуманитарен карактер.  Учениците...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...