дома тагови ОК Македонија Макс

таг: ОК Македонија Макс

ОК Македонија Макс следната сезона во Прва лига – ја секна Вардар ЕМ во желбата за елита

Одбојкарките на Македонија Макс по пауза од една сезона се враќаат во најелитното одбојкарско друштво. Избраничките на Зоран Јанков повторно славеа победа над директниот...

Струмичанката Софија Ричлиева му донесе бронза на својот Вестјеланд во Данска кој испиша историја

Младата Софија Ричлиева од Струмица која лани потпиша за ОК Вестјеланд во Данска се закити со бронза откако со својот тим двапати славеше во малото...

Струмица Жени и Наковски Волеј се пласираа во четвртфиналето за освојување на КУП титулата

Струмичките одбојкарски прволигаши Струмица Жени и Наковски Волеј со победи во  од Купот ја стартуваа ова 2021 година. Во рамките на осминафиналните мечеви од...

Струмица Жени го надигра Виктори Волеј и направи исчекор кон втората фаза од Шампионатот

Одбојкарките на Струмица Жени против Виктри Волеј ја забележаа и втората победа во својата група и фатија чекор за пласман на првите три позиции...

Ричлиева се сели во Данска, потпиша за ОК Вестјеланд кој ја најави како големо засилување за атак на титула

Дваесет годишната Софија Ричлиева од Струмица, својата одбојкарска кариера ќе ја продолжи во Данска. Таа потпиша договор со Одбојкарскиот клуб ,,Вестјеланд’’ од Шлагелсе кој...

Одбојкарките на Струмица Жени убедливи против градскиот ривал Македонија Макс, славеа со 3:0

Дебитантот во Првата женска одбојкарска лига на Македонија, тимот на ,,Струмица Жени’’ како гостин ја надигра ,,Македонија Макс’’ со 3:0 во сетови во салата...

Кои клубови од Југоистокот добија спортски ваучери и во колкави износи преку Агенцијата за млади и спорт

Агенцијата за млади и спорт ја објави официјалнта листа со спортските клубови кои може да добијат средства од приватните компании преку ваучер системот што...

ОК Џио Струмица се сели во салата Парк, утре против Вардар ќе ја сефтоса и тргнува по двојната титула

Актуелниот шампион Џио Струмица од салата Партизан се сели во салата Парк. Таму ќе ги продолжи првенствените и КУП натпревари од ова сезона откако...

Македонија Макс нижи победи, ги надиграа и студентките од Тетово каде Џио славеше нова победа за 45 минути

Одбојкарките на ,,Македонија Макс,, во втората фаза Група 2 не знаат што е пораз. Пролетва нижат само победи. По славјето над УГД во Штип,...

Победничко селфи откако го секнаа засилениот Вардар – нова победа на Џио Струмица

Одбојкарите на ,,Џио Струмица,, забележаа победа од 3:2 во сетови во Скопје откако во еден доста изедначен натпревар го совладаа засилениот Вардар. Црвено црните...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...