дома тагови новогодишно украсување

таг: новогодишно украсување

Колку чини новогодишното украсување на Струмица, Валандово, Гевгелија и Радовиш и кои фирми ги добија тендерите !?

Речиси 108 илјади евра чинат јавните набавки за новогодишно украсување на Струмица, Валандово Гевгелија и Радовиш со што општинските власти донесоа новогодишна магија и...

Радовиш блесна во новогодишен амбиент – поставени светлечки декоративни елементи, елки, украси ! (ФОТО)

Радовиш блесна во новогодишен амбиент. Централното градско подрачје е украсено во повеќе видови декоративни светлечки елементи но е поставена и новогодишната елка.  Паралелно годинава...

Валандово блесна во новогодишно руво со над стотина светлосни портали, фигури и новогодишни елки (ФОТО)

Плоштадот, градскиот парк Пеонија како и улиците Првомајска и Моша Пијаде во Валандово блесна во новогодишно руво. Поставени се над стотина светлосни портали со различнни...

Гевгелија нема да распишува тендер, за Нова година ќе се украсува со елки и украси кои ги има општината

Гевгелија во пресрет на новогодишните и божиќните празници ќе биде новогодишно украсена со  елки и украси со кои располага самата општина. Како што стои...

Заради кризата Струмица ги скрати парите за новогодишно украсување, ќе се украсува само плоштадот

За Нова година и Божиќ во Струмица ќе биде украсен само плоштадот а не и целиот град. Ваква одлука донесоа струмичките советници прифаќајки го...

Известување од општина Струмица во врска со објавата на компанијата Ривер софт

По денешната објава на сопственикот на компанијата Ривер софт - Тони Костов дека ја добиле јавната набавка за новогодишно украсување на Струмица и дека...

Riversoft се откажа од половина милион денари за украсувањето на Струмица, побара општината да ги донира за хумани цели

Компанијата ,,Riversoft'' кој го доби тендерот за новогодишно украсување на Струмица во висина од 700 илјади денари се откажува од 500 илјади денари и...

Парите за новогодишно украсување, Валандово ќе ги пренасочи за Центарот за деца со попреченост во општината

Општина Валандово распиша оглас за новогодишно украсување, но по реакции на валандовчани се предомисли. Средствата од половина милион денари што биле за таа намена, ...

Колку пари ќе потрошат Струмица, Гевгелија, Радовиш и Валандово за новогодишно украсување

Само четири општини од Југоистокот имаат објавено огласи за јавна набавка на услуги за новогодишно и божиќно украсување . Станува збор за општините Струмица,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...