дома тагови МОН

таг: МОН

Јована Стојанова од ООУ ,,Мануш Турновски’’ од Ново Село со најдобра ликовна творба за Блаже Конески

Јована Стојанова ученичката при ООУ ,,Мануш Турновски’’ од Ново Село доби признание за освоено прво место за најдобра ликовна творба/фотографија  инспирирана од делата на...

Министерството за образование го објави списокот со студенти кои добиваат стипендии

Министерството за образoвание и наука го објави списокот со студенти кои добиваат стипендии во сите категории по распишаниот конкурс пред повеќе од месец дена....

Објавен конкурсот за нови студентски стипендии кои се зголемени за 80 %

Министерството за образование и наука информира дека започна пријавувањето за остварување на правото на студентска стипендија, а согласно условите и критериумите наведени во конкурсот...

Средното училиште од Гевгелија и 8 основни од Југоистокот добија грантови од МОН

Средното општинско училиште ,,Јосиф Јосифовски’’ е едно од  училиштата во земјава кои ќе добијат грант од министерството за образование и наука за спроведување на...

Во Конче се гради првата спортска сала, вложуваме во развојот на младите и нивното образование, вели градоначалникот Илиев

Изградбата на спортската сала во Конче која стартуваше летово тече според предвидената динамика информираат од општина, од каде истакнуваат дека изведувачот ,,Гранит’’ ги реализира...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајки кај Брајковци валандовско и на обиколницата кај Богданци – ...

На 17.06.2024 во 13.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат 1401, делница помеѓу село Страниште и „Марвинска клучка“, кај село Брајковци, валандовско, се случила...