дома тагови Младински центар

таг: Младински центар

Костадинов: За 6 месеци Струмица ќе добие Центар каде младите ќе организираат настани и ќе даваат идеи на општината

До средината на 2023 година, Струмица би требало да добие Младински центар каде што младите ќе може да ги презентираат своите потреби и преку...

Струмица го објави тендерот за адаптација на дел од подрумот од општинската зграда за Младински центар

Општина Струмица деновиве распиша Јавна набавка  за адаптација на дел од сутерен (подрум) на општинската зграда кој треба да премине во Младински центар. Огласот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...