дома тагови локали

таг: локали

Младите од струмичко поставија кутии за донации за Стефан Таушанов низ повеќе локали

Пријатели и другари на струмичанецот Стефан Таушанов, кај кого е дијагностицирана лимфоцитна леукемија и се лекува во Велика Британија, низ повеќе локали во струмичко...

Струмичката полиција со пријави против угостители кои пуштале гласна музика, имале малолетници и им точеле алкохол

СВР Струмица во текот на месец јуни и јули 2019 година во содејство со надлежни инспекциски служби вршеле контроли  во кафулињата, летните тераси и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...