дома тагови Краковија

таг: Краковија

Јани Атанасов кариерата ја продолжува во Полска, потпиша договор за прволигашот Краковија

Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов својата кариера од  хрватски Хајдук ја продолжува во полскиот прволигаш Краковија.  Атанасов кој потекнува од Струмичко Пиперево, денеска потпиша договор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пандевци славеа против Раднички од Ниш во контролка на подготовките во...

Фудбалерите на Академија Пандев кои се наоѓаат на подготовки во Анталија  забележаа победа во вториот контролен меч кои го имаат на програмта во Турција....