дома тагови коронакриза

таг: коронакриза

Испраќаме позитивна енергија велат од “One Way Dance Studio“ од Струмица кое објави видео со нова кореографија (фото)

Со нашата игра и видеата кои ги пласираме на јавноста сакаме да испратиме позитивни чувства, енергија. Вака велат од студиото за модерен танц “One...

Ќе има викенд без ДДВ, поeфтина облека, бела техника, санитарија, мебел најави Владата која ќе дели и платежни картички...

Владата во третиот столб мерки за помош во коронакризата, кои се однесуваат на директна финанскиска помош на граѓаните, воведува викенд без данок на додадена...

Ќе земам минималец а разликата ќе ја уплатам во Државниот фонд за помош, објави градоначалникот Јанев наспроти одлуката на...

Градоначалникот на Василево Марјан Јанев вечерва на својот ФБ профил објави дека не се согласува со одлуката на Уставен суд со која ја укина...

,,Кој нема нека земе, кој има нека остави’’ – Општина Ново Село постави пункт за помош на свои сограѓани

Општина Ново Село денеска во дворот на општинската зграда постави импровизиран пункт со прехрамбени артикли за да им помогне на своите сограѓани кои немаат...

Општина Струмица дели пакети со храна за ранливите категории граѓани кои се донација од семејството Заеви, кажаа од општината

Општинскиот штаб за заштита и спасување на општина Струмица постојано ја следи актуелната состојба и презема мерки за заштита на граѓаните од ширењето на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Постигнат договор за откупната цена на компирот – блокада на патот...

Земјоделците од населените места Иловица и Штука, ги отстранија блокадите кон населените места откако денеска во соработка со дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан...