дома тагови конче

таг: конче

Фото – Општина Конче обезбеди 800 канти за отпад и ќе се доделат на секое домаќинство

Речиси сите домаќинства во општина Конче ќе добијат канта за отпадоци, бидејки деновиве во ова општина пристигнаа околу 800 канти за отпад кои во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...