дома тагови Комуналец Струмица

таг: Комуналец Струмица

Место електронски отпад во новите контејнери во Струмица дел од граѓаните фрлаат сè и сешто

На 12 локации во Струмица, Општината неодамна постави контејнери за електронски и електричен отпад каде граѓаните може да депонираат батерии, и секаков вид отпад...

Оштетени 68 дуќани и тезги од пожарот во Глобал велат од обвинителството кое досега распита 15 лица

,,Во пожарот беа оштетени 44 деловни објекти (дуќани, магацини) и 24 тезги , а за висината на штетата по барање на обвинителството ќе се произнесе вешто лице. ...

Искасапил коњ, го фрлил во канализационата мрежа при што предизвикал штети и застој на Пречисителната станица во Струмица

Несовесен граѓанин или граѓани деновиве фрлиле остатоци од искасапен коњ во системот за фекална канализација на Струмица кои предизвикале краток застој на работата на...

Сите домакинства во Струмица ќе добијат садови за отпад бесплатно, градоначалникот Јаневски повика за нивно чување

Во рок од десетина дена сите домакинства што живеат во индивидуални стамбени објекти во градот Струмица ќе добијат садови за отпад. Вака најави градоначалникот...

Фото – Пожар на депонијата Шапкар кај Добрашинци, по интервенција на надлежните ставен под контрола

Пожарот кој избувна на депонијата Шапкар кај струмичко Добрашинци е ставен под контрола, но екипи на струмички Комуналец и на Противпожарната единица сеуште се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...