дома тагови Кире Ричлиев

таг: Кире Ричлиев

Струмичките одбојкари по победата над Борец во Велес на чекор до 10 та Шампионска титула

Одбојкарите на „Струмица Никоб“ се на чекор од освојување на 10-тата јубилејна Шампионска титула откако вечерва славеа во вториот финален меч против ГОК „Борец“...

Владо Милев избран за спортист на Струмица за 2020, кои се останатите во сениорска конкуренција !?

Одбојкарот на Џио Струмица Владо Милев ја понесе титулата Спротист на Струмица за минатата година. Тој на прогласувањето на најуспешните во струмичкиот спорт за...

Кире Ричлиев: ОК Џио Струмица создаде силен состав за нови титули и успех во Евро Челенџ Купот

Одбојкарите на ,,Џио Струмица’’ ги почнаа подготовките за новата сезона во која основна цел ќе им биде освојување на националната двојна круна но и...

Ричлиева се сели во Данска, потпиша за ОК Вестјеланд кој ја најави како големо засилување за атак на титула

Дваесет годишната Софија Ричлиева од Струмица, својата одбојкарска кариера ќе ја продолжи во Данска. Таа потпиша договор со Одбојкарскиот клуб ,,Вестјеланд’’ од Шлагелсе кој...

Џио Струмица се засили со тројца одбојкари – репрезентативци за одбрана на двојната круна од минатата сезона

ОК Џио Струмица за пролетниот дел од првенството се засили. Како што дознаваме во редовите на актуелниот шампион дојдоа тројца одбојкари со кои струмичани...

Шампионот Џио Струмица во сала Парк домаќин на БВА турнирот преку кој го мерка унгарскиот вицешампион во Челенџ купот

ОК Џио Струмица - актуелниот македонски шампион и освојувач на Купот, деновиве во спортската сала Парк ќе го организира годинашново издание на Балкански клупски...

ОК Наковски Волеј викендов организира силен меѓународен одбојкарки турнир во чест на Илија Караманов

Во организација на ОК Наковски Волеј, викендов во Струмица во спортската сала при СОУ ,, Димитар Влахов'' ќе се оддржи Меѓународен турнир во одбојка...

Џабе носеа одбојкари од цел свет, ние имаме карактер-родени сме за Шампиони, вели капитенот на Џио Михаилов по седмата...

ОК Џио Струмица ја потврди својата доминација во годинашниов одбојкарски Шампионат и потврди дека Струмица е најодбојкарскиот град не само во земјава туку и...

Џио Струмица утре против Вардар тргнува по Шампионско финале за освојување на седмата титула

Одбојкарите на Џио Струмица утре против скопски Вардар во салата Парк го почнуваат походот за пласман во финалната серија за освојување на нова Шампионска...

Лавовска борба во Кичево, Џио Струмица по втор пат ја надигра Шутова и се пласира во финалето за нова...

Одбојкарите на Џио Струмица освоија два сета на возвратниот полуфинален меч против Шутова во Кичево и обезбедија КУП финале. Струмичани иако губеа 2:0 во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе...

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници...