дома тагови Катерина Ристова

таг: Катерина Ристова

Кате сними спот за наградената ,,Гласот на љубовта” и од Питсбург Америка праќа ведрина и позитивна енергија (видео)

Поранешниот вокал на музичкиот бенд ,,Легато'' струмичанката Катерина Ристова , деновиве сними видео запис за наградената песна од Фолк Фест Валандово 2010 ,,Гласот на...

Амајлија Бенд од Скопје со Кате и неколку музичари направија одлична преработка на наградената од Цветници ,,Да се вратат...

На иницијатива на ,,Амајлија Бенд’’ од Скопје  деновиве за празникот Илинден направена е онлајн преработка на легендарната песна на Гоце Арнаудов и Блага Петреска ...

Катерина Ристова ја објави новата песна, пее за Струмица како една и единствена, лек за душата – видео

,,Мојата Струмица е дар од господа, мојата Струмица е една единствена, мојата Струмица е лек за душата’’. Ова се дел од  рефренските стихови од...

Ристе не направи среќни родители, да подрасне се враќам на музиката , вели Кате која стана мајка

Фолк пејачката Катерина Ристова стана мајка. Во болницата ,,West Penn'' во Питсбург, Пенсилванија САД, каде со сопругот Васко Митев од Радовиш веќе живеат, на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...