дома тагови Катерина Кузмановска

таг: Катерина Кузмановска

Никоб Медикал донираше транспортен инкубатор за новороденчиња во струмичката болница

Струмичката болница доби донација од нов транспортен инкубатор за потребите на неонатолошкиот оддел со цел обезбедување на повисоко ниво на здравствена заштита на новородените при...

За една недела 14 смртни случаи од Ковид-19 во Струмица имале коморбидитети и доцна се јавиле на лекување

Последнава недела Струмица и регионот се меѓу водечките по бројот на смртни случаи од коронавирус. Од болницата информираат дека станува збор за пациенти со...

Се проектира експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица Гевгелијa, со обиколница на Струмица, кажа директорот на Државни...

При денешниот увид на рехабилитација на патниот правец Струмица- Ново Село, првиот човек на Државни патишта - Зоран Китанов информираше дека се проектира експресен...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...