дома тагови касарна

таг: касарна

Шест граѓански здруженија добија простории во општинската зграда во струмичката касарна

По Јавниот повик за доделување простории за времено користење, шест граѓански здруженија добија свои работни простории во објектот на Повеќенаменскиот социјален центар и Новиот...

Пожарот во струмичката касарана изгаснат – изгоре поранешната командно штабна зграда

Синоќа околу 23 часот бил изгаснат пожарот кој избувна во зграда  на поранешната струмичака касарана  објави ТППЕ Струмица на својата ФБ страна каде напишаа...

Општинарите го чистеа ѓубрето кај касарната во Струмица каде ќе се гради новата градинка (фото)

Вработените во општина Струмица но и од јавните претпријатија под капата на општината, денеска се приклучија на акцијата ,, Не биди ѓубре'' што се...

Струмица ќе добие детска градинка во касарната со капацитет за 250 деца – несен готови градинките во Куклиш и...

Со грант од Министерството за труд и социјална политика , есенва се очекува да започне постапката за изградба нова детска градинка во Струмица. Градинката...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...