дома тагови Италија

таг: Италија

Елена Пандева од Струмица дебитираше за тимот Феникс во Италија кој атакува на првото место ! (ФОТО)

Одбојкарката Елена Пандева од Струмица која последниве сезони настапуваше за ОК Струмица Жени дебитираше во италијанскиот тим Феникс Монополи кој настапува во Серија Ц1. Како...

Хрватски Телеспорт: Пандев е неуништлив како тврдината Цареви Кули во Струмица

,,Неговата ѕвезда бледее но нема да изгасне ни кога ќе ги закачи копачките на клин. Пандев на некој начин е како тврдината Цареви Кули...

Цел стадион го скандираше името на Горан Пандев кој донесе победа на Џенова против Сасуоло (видео)

Публиката на стадионот  „Луиџи Ферарис’’ неколку минути го скандираше името на Горан Пандев откако постигна гол за победа на Џенова во дуелот со Сасуоло. Во...

Јордан Митев среде Милано запеа ,,За тебе” и сними видео запис а во Македонија снима спот за новиот сингл...

Јордан Митев деновиве го промовираше спотот за песната ,, За тебе'' кој што го снимаше во Милано - Италија. Станува збор за авторска песна...

Фото – Горан Пандев со колеги од ФК ,,Џенова’’ делеа велигденски подароци на деца од Институтот Касилини

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на македонската репрезентација Горан Пандев, заедно со своите соиграчи од ФК ,,Џенова’’  Лазовиќ и Беса и менаџерот на тимот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајка меѓу две товарни возила кај Гевгелија – возачот на едниот...

Денеска (03.07.2024) во 00.30 часот во Полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...