дома тагови Ирена Стефоска

таг: Ирена Стефоска

Струмица ќе биде организатор на манифестацијата „Град на културата“ за оваа година

Општината Струмица оваа година ќе биде организатор на манифестацијата „Град на културата“, одлучи комисијата по распишаниот Конкурс на Министерството за култура на кој освен...

Актерите во Струмица со протестен перформанс побараа оставка од министерката Ирена Стефоска

Струмичките актери по повод светскиот ден на театарот пред НУЦК Антон Панов одиграа фрагменти од повеќе театарски престави, ја прочитаа светската и македоснката театарска...

Министерката за култура Стефоска најави изградба на Археолошки музеј кај Вардарски Рид Гевгелија

Министерството за култура Ирена Стефоска ќе предложи на Влада во наредниот период да се планираат средства за отпочнување на постапка за изградба на Археолошки...

До понеделник решение околу изборот на директор во Антон Панов во Струмица во спротивно актерите најавија протести

Во понеделник ќе се знае дали за струмичкиот Центар за култура Антон Панов ќе има нов конкурс за избор на директор или ќе остане...

Струмичките актери ја повикаа Стефоска да го поништи изборот за директор во НУЦК Антон Панов

Актерит кои се вработени во струмичкиот Центар за култура реагираат и бараат од министерката за култура Ирена Стефоска да ја пониши одлуката за избор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител од Валандовско Удово, полицијата го сомничи дека предизвикал пожар...

На 29.05.2024 во 11.30 часот во село Удово, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.Ш.(23) од с.Удово поради постоење...