дома тагови европска куќа

таг: европска куќа

Струмица доби ,,Еurope House’’ каде младите ќе креираат европска перспектива на земјата (фото)

,,После Скопје и Крива Паланка, и Струмица добива „место на новата генерација„ и нуди можност за младите луѓе да земат активно учество во обликувањето...

Струмица ќе добие Европска куќа, градоначалникот Јаневски и евроамбасадорот Жбогар потпишаа меморандум

Струмица ќе добие Европска куќа каде што младите струмичани ќе се собираат, организирааат и споделуваат европски вредности. Станува збор за проект кој ќе се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен струмичанец кој со сила одзел пари од казино во Босилово...

Денеска (22.09.2023) во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Н.В. од Струмица. Тој се сомничи дека на 19.09.2023 со употреба...