дома тагови европска куќа

таг: европска куќа

Струмица доби ,,Еurope House’’ каде младите ќе креираат европска перспектива на земјата (фото)

,,После Скопје и Крива Паланка, и Струмица добива „место на новата генерација„ и нуди можност за младите луѓе да земат активно учество во обликувањето...

Струмица ќе добие Европска куќа, градоначалникот Јаневски и евроамбасадорот Жбогар потпишаа меморандум

Струмица ќе добие Европска куќа каде што младите струмичани ќе се собираат, организирааат и споделуваат европски вредности. Станува збор за проект кој ќе се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...