дома тагови Евзони

таг: Евзони

Иако најавија дека од денес ќе биде отворен, грците забранија влез на патници преку Евзони до 15 јули

Грчките погранични службеници не го отворија копнениот граничен премин ,,Евзони,, за влез на патници  на нивна територија иако беше најавено дека од денеска ќе...

Македонските граѓани во Грција може да влегуваат од 1 јули и тоа преку Евзони, јавија грчките власти

Македонските државјани во Грција ќе можат да влегуваат од 1 јули и тоа преку граничниот премин Евзони односно Бгородица а не од 15 јуни...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Лидери со интегритет и почит се создаваат – кажаа учесниците на...

Фондацијата „Ѓорѓи Марјановиќ“ и Правниот факултет „Јустинијан Први“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје организира конференција за одбележување 85 години од раѓањето...