дома тагови Дирекција за заштита и спасување

таг: Дирекција за заштита и спасување

Струмички пожарникари ќе помагаат во акцијата за спасување на лица од земјотресот во Албанија

По барање на Владата и Дирекција за заштита и спасување, ТППЕ Струмица попладнево испрати USAR тим за урбано пребарување и спасување во соседна Драч...

Црвен крст Струмица со показна вежба за евакуација и спасување – секој треба да знае да пружи прва помош,...

По повод Светскиот ден на првата помош а во склоп на кампањата „Твоето незнаење чини живот“ Општинската организација на Црвен крст Струмица организираше показна...

Греалка причина за пожарот кој пеплоса шест стана во Гевгелија, општината на станарите им обезбеди времено сместување и парична...

Вклучена греалка во напуштен стан на ЈПССДП го предизвикал пожарот во станбената зграда на улицата Ристо Чавдаров во Гевгелија во кој  целосно изгореа шест...

Кај Ѓавато запалил оган на нива и се задушил, во Ораовица гореле 120 тополи, ДЗС со апел –...

Во атарот на селото Ѓавато кај Богданци вчера било пронајдено мртво тело на старец кој по идентификацијата се констатирало дека станува збор за 78...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...