дома тагови Димитар Ковачевски

таг: Димитар Ковачевски

За 40 месеци треба да се замени целата водоводна мрежа во Богданци од 54 км за квалитетно водоснабдување на...

За рок од 40 месеци треба Богданци да добие целосно нова дистрибутивна водоводна мрежа со која жителите на овој општински центар ќе добијат квалитетна...

Ковачевски: Во 2023 во Струмица ќе се гради откупно-дистрибутивен центар за сигурен пласман на земјоделските производи

Идната година ќе почне изградбата на откупно дистрибутивни центри во Струмица и Ресен. Вака најави премиерот Димитар Ковачевски кој заедно со министерот за земјоделство...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...