дома тагови дезинфекција

таг: дезинфекција

Од утре дезинфекција на сите возила што ќе влегуваат во Радовиш, најави градоначалникот Конзулов

Првиот човек на општина Радовиш Герасим Конзулов најави поставување на системи за дезинфекција на возилата што ќе влегуваат во Радовиш како превентива од ширење...

Општина Ново Село изврши дезинфекција на централните улици, јавни места и урбана опрема во сите населени места (фото)

Во согласност препораките од страна на Владата на РСМ, Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести во однос на коронавирусот Ковид-19, Општина Ново...

Општина Струмица изврши дезинфекција на јавните површини и урбаната опрема во градот(фото)

Општина Струмица со сите свои ресурси е вклучена во спречувањето на ширењето на корона вирусот и заштита на здравјето на граѓаните. Од раните утрински часови...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...