дома тагови ГП Ново Село

таг: ГП Ново Село

Од денеска влез во Бугарија и преку Ново Село – отворен ГП Златарево за патнички сообраќај

Од денеска во Бугарија може да се влезе и преку ГП Златарево кај Ново Село. Министерството за здравство на соседна Бугарија ја измени забраната...

На граничниот премин Ново Село откриени и запленети околу 100 кг марихуана (видео)

Синоќа полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи го лишиле од слобода А.К.К.(48),...

Нови 6 заболени со коронавирус во земјава, се затвора ГП Ново Село, Дојран но и сите кафетерии, ресторани, обложувалници

Нови 6 лица се заболени со коронавирусот од кои 5 се од Дебар и едно лице од Скопје кое во земјава допатувало од Барселона...

Се проектира експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица Гевгелијa, со обиколница на Струмица, кажа директорот на Државни...

При денешниот увид на рехабилитација на патниот правец Струмица- Ново Село, првиот човек на Државни патишта - Зоран Китанов информираше дека се проектира експресен...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...