дома тагови ГП Богородица

таг: ГП Богородица

Притвор за лице од Негорци кој во резервна гума на ГП Богородица се обидел да пренесе 5 кг марихуана...

Основното јавно обвинителство Гевгелија, постапувајќи по пријава од Царинската управа, донесе Наредба за спроведување истражна постапка против жител на селото Негорци за кривично дело...

На ГП Богородица, Царинската управа заплени околу 420 илјади евра и долари но и 12 килограми злато (фото)

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа вчера на ГП Богородица при контрола на автобус открија и запленија 262.750 долари, 155.760 евра и 12...

На ГП Богородица пресечен нарко канал, приведени 6 лица меѓу кои и жители од Стојаково и Попчево

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ...

На ГП Богородица и кај Селемли запленети над половина тон марихуана, приведени три лица

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во две одделни акции пресече два канала за меѓународен транспорт на дрога и заплени...

Евзони навечер ќе биде затворен за влез во Грција, преку ден влез со негативен брз корона тест на лице...

Грчките власти од денес воведоа нови мерки за заштита од коронавирусот при што на ГП ,,Евзони’’ на камионџиите што ќе влегуваат во нивната земја...

Возачите на товарни возила ќе може да влезат во Грција без тест за коронавирус, велат од МВР

За влез во Република Грција не e потребен негативен ПЦР тест само за возачи на товарни моторни возила, известува Министерството за внатрешни работи откако...

Од понеделник грците воведуваат нов протокол за влез на преминот ,,Евзони’’ кај Богородица

Oд понеделник (17 август) па до крајот на овој месец, на граничниот премин „Евзони“, во периодот од 6 до 22 часот по македонско време,...

Иако најавија дека од денес ќе биде отворен, грците забранија влез на патници преку Евзони до 15 јули

Грчките погранични службеници не го отворија копнениот граничен премин ,,Евзони,, за влез на патници  на нивна територија иако беше најавено дека од денеска ќе...

Кривични за двајца гевгеличани за криумчарење мигранти, се товарат за случајот со 142 мигранти откриени кај Милетково

Двајца гевгеличани на возраст од 40 и 27 години заработија кривични пријави за криумчарење мигранти. Регионалниот центар за Гранични работи Југ, ги товари дека...

Македонските граѓани во Грција може да влегуваат од 1 јули и тоа преку Евзони, јавија грчките власти

Македонските државјани во Грција ќе можат да влегуваат од 1 јули и тоа преку граничниот премин Евзони односно Бгородица а не од 15 јуни...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...