дома тагови Герасим Конзулов

таг: Герасим Конзулов

Фото – Во Радовиш поставена нова урбана опрема, елементите со уникатен архитектонски дизајн

Деновиве заврши поставувањето на новата урбана опрема која треба да му даде нов лик и слика на Радовиш. На повеќе локации низ градот поставени...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...