дома тагови Гевгелија на Точак

таг: Гевгелија на Точак

Благој Истатов и синот Дамиан ми дадоа сила да издржам, вели Николчо кој помина 190 км за голманската легенда

Ултрамаратонецот Николчо Ѓоргиев родум од струмичко Сушица кој живее и работи во Швјацарија, во соработка со ВК „Актив“ од Струмица и фамилијата Истатови  го...

Фото: Помалку автомобили, повеќе велосипеди – порака од ,,Гевгелија на точак” со 910 велосипедисти

Вкипно 910 велосипедисти од различни возрасти земаа учество на третото издание на ,,Гевгелија на точак,, организиран од Здружението на граѓани „Чејнџмејкерс“ но и новоформираното...

Младите со искрени силни пораки од ,,Гевгелија на точак’’ – 400 велосипедисти возеа за чиста Гевгелија

Околу 400 велосипедисти млади и стари возеа по улиците на Гевгелија во рамките на  дефилето ,, Гевгелија на точак’’ организирани од здружението Changemakers4all со...

,,Гевгелија на Точак’’ со порака – помалку возила, повеќе велосипеди за зелена Гевгелија

Во организација на Здружението Changemakers4all утре (сабота 7.10) по улиците на Гевгелија ќе има велосипедско штафетно возење за да се упати порака до сите да се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Филипче до гласачите на СДСМ: Време е за мислење со ладна...

Венко Филипче на првиот митинг од кампањата во Демир Капија им се обрати и на гласачите на СДСМ. Тој порача дека е време за...