дома тагови гевгелиска болница

таг: гевгелиска болница

Во гевгелиската болница секој понеделник и среда ќе работи комисија за добивање на помош и нега од друго лице

Од утре во гевгелиската болница почнува со работа лекарската комисија за остварување на правото за помош и нега од  друго лице која ќе работи...

Гевгелиски НОЕЛ набавеното возило за свои потреби го адаптира како амбулантно и го донираше на болницата

Гевгелиската компанија НОЕЛ донираше возило на гевгелиската болница кое првично го набавила за сопствени потреби но оцениле дека многу повеќе ќе служи за јавното...

,,Changemakers4all’’ од Гевгелија со донации во 4 институции во Гевгелија и Богданци ја завршува ова година

Здружението ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија со донации во Гевгелија и Богданци ја завршува ова 2020 година која смета дека треба набргу да се заборави со...

Фирми и институции од Гевгелија, Богданци и Дојран обезбедија медицинска опрема од 25 илјади евра за болницата во Гевгелија

Општина Гевгелија на својата веб страна објави дека во изминатиот период голем број фирми од ова општина но и од соседните Богданци и Дојран...

За две недели Changemakers4all од Гевгелија обезбеди донации за болницата и ООУ Владо Кантраџиев (фото)

Граѓанското здружение ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија изминативе две недели реализраше донации со опрема за гевгелиската болница но и за ООУ Владо Кантраџиев. Станува збор за донации...

Жител од Богданци тешко повреден откако синоќа изгубил контрола над мотоцикл и паднал

Синоќа пред да стапи полицискиот час на улицата ,,Страшо Пинџур’’ во Богданци, 33 годишен жител се здобил со тешки телесни повреди откако изгубил контрола...

,,Changemakers4All’’ донираше ЕЕГ апарат на болницата во Гевгелија за да пациентите не патуваат во други градови, во функција наесен

Здружението ,, Changemakers4All ’’ од Гевгелија донираше електроенцефалограм или ЕЕГ апарат на гевгелиската болница. Станува збор за апарат кој се користи за дијагностицирање на мозочни удари, епилепсија,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...