дома тагови возила

таг: возила

Колите со бугарски таблички од утре може да се регистрираат со намалени давачки

Регистрацијата на возилата со странски таблички со 50 отсто помали давачки ќе започне од утре. Така најави министерот за економија Крешник Бектеши истакнувајки дека...

Возилата со странски таблички кои нема да се регистраат, ќе мора три месеци да бидаат надвор од земјата

Премиерот Зоран Заев во синоќешното интервју за ,,Економски магазин’’ на ТВ Алсат М кажа дека сите возила со странски таблички кои влегле во земјава...

За 6 часа во Југоистокот фатени и казнети 24 возачи – управувале возила под дејство на алкохол

Полициски екипи на СВР Струмица на подрачјето што го покрива Југоистокот, извршиле акциска контрола за откривање на возачи под дејство на алкохол. Акцијата била...

За еден час во Гевгелија казнети 60 возачи заради нерегистрирани возила и немање возачка

Министерството за внатрешни работи повеќе од еден месец  покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на...

Од утре дезинфекција на сите возила што ќе влегуваат во Радовиш, најави градоначалникот Конзулов

Првиот човек на општина Радовиш Герасим Конзулов најави поставување на системи за дезинфекција на возилата што ќе влегуваат во Радовиш како превентива од ширење...

До 300 евра ќе дава државата ако вградите плински уред во возилата, ќе добијат првите 900 граѓани

Граѓаните кои ќе вградат плински уред во возилата ќе може да добијат субвенција од Министерството за економија во висина до 300 евра. Станува збор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Казнети 82 возачи за брзо возење во Југоистокот, најмногу во Радовиш...

На 14.04.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат...