дома тагови Венко Филипче

таг: Венко Филипче

За туристичката сезона во Дојран ќе има 24 часовна здравствена заштита, општината доби донација амбулантно возило (фото)

Во Дојран ќе има 24 часовна здравствена заштита откако општината доби донација од амбулантно возило од Германија. Возилото постојано ќе биде во Стар Дојран...

Полицискиот час останува, деновиве ќе се одлучува ќе има ли дополнителни рестрикции, објави Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека полицискиот час од 22 до 5 часот ќе продолжи и во наредниот период со оглед напоследните бројки...

Од 18 декември до 21 јануари угостителите да работат до 18 часот – препорака од Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести ќе препорача до Владата нов пакет на рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21 јануари, со цел да...

Спрат од новиот болнички крак во Струмица со 100 легла ќе стане ковид центар, најави Филипче

Првиот спрат од новото болничко крило на струмичката болница ќе стане ковид центар за третман и лекување на пациентите со ковид-19 во регионот. Вака...

Во Гевгелија ќе се прават брзи ковид тестови, најави министерот Филипче за да има проток на патници од Грција

Министерот за здравство Венко Филипче  најави дека идната недела ќе се прошири лабараторијата во гевгелиската општа болница за да се прават брзи ПЦР тестови...

Вкупно 60 полицајци од земјава и странство што ја чуваат јужната граница во изолација, колега од Унгарија позитивен на...

Шеесетина македонски и странски полицајци распоредени на македонско грчката граница задолжени за чување и откривање мигранти како што соопшти министерот за здравство Венко Филипче...

Три лица починаа а 30 нови се заразени од КОВИД-19 во последните 24 часа во земјава

Во изминатите 24 часа направени се 426 тестирања, а регистрирани се 30 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Штип-1, Прилеп-3, Тетово-6,...

Последните 24 часа потврдени нови 36 лица со коронавирус во земјава и еден починат, објави министерот Филипче

Во изминатите 24 часа направени се 411 тестирања, а потврдени се 36 нови случаи на КОВИД-19 и тоа во: Скопје-7, Куманово-4, Прилеп-4, Тетово-12, Велес-6,...

Министерот Филипче најави скратување на полицискиот час но задолжително носење маски на пазар и во затворени објекти

Министерот за здравство Венко Филипче предложи полицискиот час во работните денови да трае од 19 до 5 часот наутро, а за време на викенд...

Нови 46 лица позитивни со коронавирус во земјава за последните 24 часа, објави министерот Филипче

Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид 19. Со ова бројката на дијагностицирани случаи во државата е 663 лица, објави министерот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...