дома тагови Блажо Шапов

таг: Блажо Шапов

Меѓу Стојаково и Селемли кај Богданци за две години ќе никне парк со 6 ветерници (фото и видео)

До крајот на 2023 тата година меѓу населените места Стојаково и Селемли  во општина Богданци на површина од 50 хектари треба да никне нов...

Дебата во Богданци за реформи во стручното образование кое обезбедува повисок квалитет на живот

Премиерот Зоран Заев денеска во Богданци беше гостин на дебатата која ја организираше Министерството за образование и наука со поддршка на Амбасадата на Швајцарија...

Почна рехабилитацијата на патот од Гевгелија до Богданци па Фурка, делницата ќе се проширува а кон Стојаково се планира...

Почнаа градежните работи за рехабилитација на патот Гевгелија-Богданци-Фурка. Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денес објави дека со 1,5 милиони евра почна да...

Стојаково од Богданци е подготвено за Првомајските трки со коњи, магариња, вреќи…. жителите канат на добра забава

Во организација на ,,Arts & Cultures” и Советот на месната заедница од Стојаково утре во ова населено место ќе се организираат традиционалните Првомајск трки....

Општина Богданци изработи Интегриран план за локален развој до 2022 година, планот ставен на јавна расправа !

Во рамките на проектот ,,Унапредување на општинското владеење’’ финансиран од ЕУ а спроведен од УНДП со министерствата за локална самоуправа и финансии, општина Богданци...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...