дома тагови банки

таг: банки

Декемвриските пензии од понеделник на банкомат, на шалтер по денови според висината на пензијата

На седницата што се одржа вечерва Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец декември 2020 година, и го задолжи...

За да нема групирања, банките во Струмица да го зголемат бројот на редарите, повика Советот за превенција

Со цел да нема групирања пред експозитурите на деловните банки во Струмица, Локалниот совет за превенција одржа средба со нив и побара да го...

Затворањето на Еуростандард предизвика гужви пред сите банки во Струмица за отворање нови сметки (фото)

По повикот на надлежните до физичките лица кои досега имаа сметки во Еуростандард Банка а чекаат приливи а немаат други, треба во наредниот период...

Јунските пензии од петок на банкомати а на шалтер со дневен распоред во зависност од висината на пензијата

Владата одлучи јунските пензии да бидат предвреме процесуирани за готовинска исплата во четири групи (денови), почнувајќи од 26.06.2020 година, како и согласност безготовинската исплата...

Банките почнаа да издаваат домашни платежни картички, на купувам домашно проверка кој се може да добие

Дел од банките започнаа со процесот на издавање на домашна платежна картичка, кои ќе се користат за купување на македонски производи, согласно уредбата на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...