дома тагови Баница

таг: Баница

Костадинов го посети реконстурираното подрачно училиште во Баница (видео)

Градоначалникот Костадин Костадинов со своите соработници, денеска го посети реконструираното подрачно училиште „Сандо Масев“ во Баница. Споделувајќи го задоволството со учениците и наставниот кадар,...

Шест училишта во општините Струмица, Богданци, Гевгелија, Василево и Конче ќе се реконстурираат со пари од МОН

Шест училишни објекти во општините Струмица, Богданци, Гевгелија, Василево и Конче ќе се реконстурираат со пари од Министерството за образование. Станува збор за основни...

Двајца струмичани добија притвор од 30 дена, за нив обвинителство отвори истрага за дистрибуција на детска порнографија

Двајца струмичани заработија 30 дневен притвор од Основното јавно обвителство од Струмица бидејки во 2019 тата присилиле малолетничка која имала наполнето 14 години на снимање...

Полицијата со кривични против двајца струмичани, едниот вршел обљуба другиот снимал со мобилен

Двајца струмичани се осомничени за силување, подведување и за производство и дистрибуција на детска порнографија, соопшти попладнево МВР. Според нив две лица од Баница...

Приведен бостанџија од струмичко Баница – агресивно се однесувал кон полицајците во Штип

Жител на струмичкото село Баница, М.В.(29), кој продавал бостан, синоќа е приведен во Полициската станица – Штип бидејќи не ги слушал наредбите од полициските...

Зачестија пожарите на отворено, вчера и денес гореше во атарите на две села во струмичко, има штети и на...

Заради високите температури и сушниот период, зачестија пожарите на отворено во струмичко, кои најверојатно се поради човечко невнимание или предизвикани со намера. Вчера и...

Жители од струмичко Баница со стапови се тепале за паркинг за пазар во кочанско Облешево,сите ќе добијат казни (видео)

Две групи со жители од струмичко Баница заработија прекршочни пријави откако вчера со дрвени стапови се тепале за паркинг прсотро за нивните камиони во...

Кои државни земјишни парцели од над 3 хектари се издаваат под закуп во Струмица, Гевгелија и Валандово и по...

Во рамките на вториот инвестициски оглас за доделување на државно земјоделско земјиште под закуп, МЗШВ ги објави локациите и големините на парцелите. Станува збор...

Се истражува кој е одговорен за смртта на новороденчето во струмичко Баница фрлено во јама

Јавното обвинителството од Струмица истражува како се случила смртта кај новороденчето во струмичко Баница, откако неговата мајка 19 годишна девојка во неделата била примена...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајка меѓу две товарни возила кај Гевгелија – возачот на едниот...

Денеска (03.07.2024) во 00.30 часот во Полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...