дома тагови АМС

таг: АМС

Мојсовски: Шест фирми се јавија на тендерот да го градат пливачкиот базен во Струмица

До крајот на месецов ќе се знае која фирма ќе го гради затворениот пливачки базен во Струмица. Вкупно 6 фирми се јавиле на распишаниот...

АМС ги подели ваучерите за 2023, кои клубови од Југоистокот добија и во кои износи !

Агенцијата за млади и спорт ја објави листата на национални спортски федерации, спортски клубови и активни спортисти кои ќе добијат ваучери. Согласно објавените резултати ваучери...

Кои клубови од Југоистокот добија ваучери и во кои износи за 2022 – АМС ја објави листата !

Агенцијата за млади и спорт ја објави листата со спортски клубови кои добиваат ваучери за искоирстување средства од даночните обврзници во земјава. На листата...

АМС: Тендерската постапка за изградба на затворен базен во Струмица со димензии 25 на 9 метри е отпочната

Тендерската постапка за изградба на затворен базен во Струмица е отпочната. Вака најави директорот на АМС Наумче Мојсовски на последната прес конференција на која...

Дојран повторно одличен домаќин и станува атрактивна дестинација за Триатлон натпревари ! (фото)

Изминатиов викенд во Дорајн во организација на Триатлон федерацијата на Македонија а во соработка со Општина Дојран и поддршка на Агенцијата за млади и...

Мојсовски: Клубовите кои добија ваучери ќе поделат три милиони евра за справување со кризата од ковид-19

3 милиони евра , пари од државниот буџет ќе се насочат кон спортските субјекти на кои им е издаден ваучер согласно Законот за спорт....

Кај СРЦ Пандев општина Струмица планира спортски комплекс со базен, две игралишта и памптрак

Општина Струмица планира на просторот кај АТШ Берово, пред СРЦ ,,Пандев’’ да се гради затворен пливачки базен, две одбојкарски игралишта и памптрак наменет за...

АМС нема да го признае утрешното Изборно Собрание на ФФМ, оти се било незаконски !

Агенцијата за млади и спорт ja информира јавноста дека нема да ги признае резултатите од Изборното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) коешто...

АМС го прогласи Горан Пандев за спортист на Македонија за 2020

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев е прогласен за спортсит на Македонија за 2020 години. Ова признание му го додели Агенцијата за млади...

АМС ја објави листата со ваучери за 2021, кои клубови од Југоистокот добија и во кои износи !?

Агенцијата за млади и спорт ја објави листата со спортските клубови кои добиваат ваучери а кои може да ги искористат за добивање средства од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Судиски бандитизам – денешното сценарио во Голема Речица е за Оскар,...

Денешното судиско сценарио ќе беше номинирано за Оскар. Вака реагираат од ФК Детонит Плачковица од Радовиш по денешниот натпревар во Голема Речица каде претрпеа...