дома тагови алкохол

таг: алкохол

За 6 часа во Југоистокот фатени и казнети 24 возачи – управувале возила под дејство на алкохол

Полициски екипи на СВР Струмица на подрачјето што го покрива Југоистокот, извршиле акциска контрола за откривање на возачи под дејство на алкохол. Акцијата била...

Струмичката полиција со пријави против угостители кои пуштале гласна музика, имале малолетници и им точеле алкохол

СВР Струмица во текот на месец јуни и јули 2019 година во содејство со надлежни инспекциски служби вршеле контроли  во кафулињата, летните тераси и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Полицијата вчера казни 85 возачи за брзо возење во Југоистокот –...

Во засилени сообраќајни контроли, полициски службеници од СВР Струмица вчера казнија 85 возачи во Југоистокот кои возеле брзо по патиштата во овој дел на...