дома тагови агросаем

таг: агросаем

Во сабота на 8-ми Октомври на плоштадот во Струмица ,,АГРО САЕМ СТРУМИЦА 2022”

Здружението „Проагро Фармери” од Струмица во сабота на 8 октомври на плоштадодт Годе Делчев со почеток во 11 часот организира саем на отворено на...

,,Проагро фармери’’ организира Агросаем во Струмица за директна средба на фармерите и фирмите за модерно земјоделско производство

Триесетина фармери и фирми кои нудат механизација и производи за поквалитетно земјоделско производство ќе бидат дел од првиот Aгросаем во Струмица што го организира...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...