Mакедонската евровизиска песна „You“ на Васил Гарванлиев за Евросонгот во Холандија – промовирана (видео)

1956

Националниот сервис МТВ ја промовираше песната  „You“ (За тебе), во изведба на струмичанецот Васил Гарванлиев со која Македонија ќе земе учество на Евровизијата во Холандија. Како што беше кажано песната е покана за танц, модерна поп-песна, со етно призвук, прилагодена на сензибилитетот и вокалните способности на Гарванлиев.

„Себе си се гледав во моќна балада, ама сепак избравме брза песна која е покана за танц, која се надевам ќе допре до сите. Пази што посакуваш, може да ти се оствари“ – рече денеска нашиот претставник на Евросонг 2020, што ќе се одржи на 12 мај во Ротердам, Холандија Васил Гарванлиев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.