Макс со сервис му оддржа лекција на УГД Штип , Виктори убедливо го искачи Пелистер во Битола

Македонија Макс дојде до третата победа во првенството. На свој терен го надигра УГД од Штип во рамките на претпоследното коло од Првата женска...

Измени во терминот за пријавување на Новогодишниот турнир во мал фудбал во Василево со фонд од 200 илјади денари

Oрганизаторите на Новогодишно-Божиќниот турнир во мал фудбал, Василево 2019-2020, информираат дека рокот за пријавување на учество во турнирот и стартот на натпреварите се пролонгираат....

Во Василево ќе има Новогодишен турнир во мал фудбал со награден фонд од 200 илјади денари, пријавувањето е...

По повод Новогодишно-Божиќните празници, во општинскиот центар Василево,  под покровителство на локалната самоуправа и градоначалникот Марјан Јанев и годинава ќе има ноќен Новогодишно-Божиќен турнир...

Велосипедите да бидат наше секојдневие, велат од ,,ВК Актив’’ Струмица кои одбележаа 7 години постоење

Велосипедскиот клуб ,,ВК Актив’’ од Струмица  одбележа седум години постоење. Од некогаш мала група за промоција на велосипедизмот како спорт и да се потикне...

Џио и Вардар со сите присутни во Парк, му оддадоа почит на Дени Стојчев, екс одбојкарот на Џио и...

Дербито од седмото коло од Првата одбојкарска лига помеѓу Џио Струмица и Вардар помина во сенка поради ненадејната смрт на Дени Стојчев. Одбојкарите на двата...

Струмички Астраион убедлив против Ринија, сите играчи постигнаа голови за роденденот на Перовановиќ кој одбрани 4 пенали

Струмички Астраион забележаа нова победа во Групата 1 од Првата ракометна лига и понатаму го држи лидерското место во групата иако има натпревар помалку....

Горан Пандев постигна еврогол за Џенова против Лече – погоди од 40 тина метри ( видео )

Струмичкиот интернационалец и капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев постигна гол за Џенова од 40 тина метри не мечот против Лече од италијанското...

Џио утре против Вардар во сала Парк за прво место и потврди дека Струмица е одбојкарски бастион

Одбојкарите на Џио Струмица во понеделник (9.12) ќе го одигра дерби натпреварот со скопски Вардар за лидерската позиција во Шампионатот. Натпреварот ќе започне во...

Струмица Жени ита кон врвот, го совлада и битолски Пелистер, Наковски и Виктори со порази

Одбојкарките на Струмица Жени ја забележаа седмата  победа во првенството со која се зацврти зад водечката тројка и отворно најавува пласман во плеј офот...

Второлигашот Струмица ги најави амбициите за камбек во елитата, славеше и против Баскет Кам

Кошаркарите на Струмица забележаа нова победа со која остануваат во игра за првата позиција во Втората Лига Исток. Во салата при СОУ Никола Карев...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица ,,Убави сме, свои сме”, 26 деца со попречености...

Секој е убав на свој начин. Ова е пораката на младите со попречености кои беа дел од седмата по ред манифестација ,,Убави сме, свои сме”...