Видео: Нема да ти се вратам, добро слушни го мојот ,,ОДГОВОР” – Јанева го објави новиот сингл

Нема да се вратам, да те спасам ко некогаш.....Нема да се плашам да сум сама ко порано..... Добро слушни го мојот ОДГОВОР ...  Ова...

Јордан Митев со промоција на спотот за новиот сингл ,,Наздрави за љубов, наздрави за среќа’’ кој го снимаше во...

Јордан Митев викендов ќе го промовира  видеозаписот на новиот сингл ,, Наздрави за љубов, наздрави за среќа’’ снимен во радовишкиот ресторан ,,Тиамо Гарден,,  кој...

Николова наскоро со промоција на првиот албум ,, Мелем за душа’’ – Ќе има песни за сечиј вкус ,...

,,Мелем за душа’’ . Ова ќе биде насловот на деби албумот на  струмичанката Стојне Николова која трпеливо ја гради својата музичка кариера и стана...

Ленче ти си мега пејач – кажал Маре откако Ленче Кукиќ маестрално ја извела ,,Галеб тажен’’ во ,,Никогаш не...

Ленче Кукиќ се пласираше во четвртиот круг од музичкото балканско шоу ,, Никогаш не е доцна’’ објави порталот Грандонлајн под наслов,, Судар на две...

Срце отвори е песна за сите кои имат свое јас – вели Александра Јанева за последниот сингл (видео)

Александра Јанева деновиве на социјалните мрежи го промовираше својот нов сингл ,, Срце отвори,, со видео запис за кој вели дека е музички продукт ...

,,Алегро’’ и Санде со Џамбо Агушев снимија свадбарска песна, ќе ја промовираат идната недела

Бендот ,,Алегро’’ со Санде Митев,  деновиве влегоа во студио за да ја снимат новата песна насловена ,,Родени сме тука’’.  Станува збор за нов сингл,...

Струмичанката Александра Јанева придружен вокал на Тамара за ,,Proud’’ на Евровизијата во Израел

Александра Јанева ќе биде дел од тимот на македонската делегација на Евровизијата во Израел. Таа ќе биде придружен вокал на Тамара во изведбата на...

Фото – Ловџиите од ,,Фазан’’ од Василево ја завршија сезоната со песна и оро и со многу награди !

Ловното друштво ,,Фазан’’ од Василево со традиционалната ловечка вечер во ,,Мис Стон’’  ја заокружи  и го означи крајот на последната ловна сезона.  На присутните...

Видео – Младиот Иван Кукиќ како гостин на Влатко Стефановски со маестрална изведба на Јовано на концерт во Нови...

Младиот струмички музичар Иван Кукиќ студент на музичката академија во Белград беше гостин на акустичниот концерт на Влатко Стефановски во Нови Сад каде заедно...

Фото – Балеринките со тенки половинки, ем беа сензација ем направија одлична забава

Горан и Ленче Кукиќ со групата ,,Јупитер’’ беа вистинска сензација на маскенбалот во хотелот Сириус. Речиси сите сака да се фотографираат со членовите од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...