,,Сеуште сум слободен, за жал’’ вели голманот на Арсенал Дени Илиев кој наполни 24 години

Голманот на младинскиот состав на топчиите, струмичанецот  Дејан Илиев го прослави 24 тиот роденден во кругот на колегите од Арсенал но и пријатели во...

Златна Буба Мара за Оркестар Џамбо Агушеви – прогласени за најдобар бенд во 2018 !

Оркестарот ,,Џамбо Агушеви’’ предводени од првата труба Џамбо, добија награда за најдобар бенд во 2018 тата на манифестацијата ,,Златна Буба Мара’’ што се одржа...

Љафтов ќе се жени во јуни, најавува традиционална голема свадба !

Одбојкарскиот репрезентативец, струмичанецот Александар Љафтов ќе се жени во јуни. Тој со својата свршеница Ана Додевска веќе ја закажале свадбата и како што не...

Јордан, Џамбо, Санде од Алегро и Кристина од Пицикато, направија спектакл во Паерн Швајцарија

По повод престојните празници Денот на виното и Денот на заљубените, викендов во Паерн Швајцарија во  организација на македонско швајцарскиот клуб Пирок МК беше...

Наздрави за љубов, наздрави за среќа – нов сингл на Јордан Митев (видео)

Фолк пејачот Јордан Миев неодамна го промовираше новио сингл ,,Наздрави за љубов, наздрави за среќа„ за кој најавува и видео запис. Станува збор за...

Провокативната Гавазова српскиот пазар ќе го освојува со новиот сингл ,,Намачкана„

Струмичанката Сузана Гавазова  се пробива на српскиот пазар. Откако постигна одличен успех со синглот  “Хало” за кој има и истоимен видео спот, атрактивната Сузе...

Фото – Дизајнерот Мите Занов со модно шоу во Валандово

Младиот дизајнер Мите Занов  со потекло од Валандово изминатиот месец во средното училиште ,,Гоце Делчев,, организираше модно шоу на кое бе преставени повеќе модели...

Александра Јанева и Браво бенд со своја изведба на песната Ако згрешам нека изгорам (видео)

Струмичанката Александра Јанева која јавноста ја познава по изведба на забавни песни, заедно со групата Браво направија ковер на анталогиската ,,Ако згрешам нека изгорам’’...Еве...

Фото – Астра Бенд одржа концерт во Валандово со песни од Тоше Проески за неговиот роденден

Во кино салата при Домот на културата во  Валандово се одржа концерт во чест на легендарната македонска, музичка ѕвезда – Тоше Проески кој доколку...

Фудбалерот Сашко Пандев стана угостител, отвори градска кафеана ,,Мерак’’

Фудбалерот и капитен на Академија Пандев – Сашко Пандев неодамна отвори угостителски објект насловен како ,,Градска кафана – Мерак ,, која се наоѓа во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јапонија и понатаму ќе го помага македонското здравство, кажа амбасадорот Севада...

Aмбасадорот на Јапонија во земјава Хиронори Савада беше во посета на општина Гевглеија каде пред една година донираа нов рентген апарарат вреден 60 698...