Приведен гевгеличанец поради криумчарење на цигари и тутун, на ГП Богородица фатен со 387 штеки разни видови цигари

Ноќва (14.09.2023) во 01.20 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од...

Во гевгелиско Негорци приведен криумчар на 16 мигранти откако со возилото со кое бегал се забил во столб во...

На 12.09.2023 во село Негорци, гевгелиско, полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Југ го лишиле од слобода С.М.(23) од Босна и Херцеговина, со привремен...

Во Гевгелиско двајца возачи тешко повредени – едниот со возилото се превртел, другиот излетал од патот

МВР соопшти дека вчера попладне во гевгелиско на два различни патни правци, патнички моторни возила изгубиле контрола при што едниот се превртел додека другиот...

Сарамандов: Ставен во функција новиот водоснабдителниот систем за Негорци

Првиот човек на општина Гевгелија Андон Сарамандов објави дека е ставен во функција водоснабдителниот систем за населеното место Негорци. Како што соопшти на својата...

Две лица тешко повредени во сообраќајка на влезот во Гевгелија меѓу две патнички возила

На 21.08.2023 во 11.15 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на надвозник од влез на Гевгелија кон булевар „Гевгелија“ се случила сообраќајна...

РЦОР Гевгелија спроведува проект „Биди дел од системот“ за да се знаат граѓаните дека имаат право на бесплатна правна...

Регионален центар за одржлив развој од Гевгелија ќе го спроведува проектот „Биди дел од системот!“ кој е финансиран од Европската Унија во рамките на...

На излезот од Гевгелија приведен криумчар од Србија – во возилото пронајдени 8 мигранти од Сирија

Денеска (12.08.2023) во 07.40 часот на бул.„Гевгелија“, поточно на излезот од Гевгелија, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“...

Притвор од 30 дена за лицето кое е осомничено за силување дете во неговата куќа во гевгелиско село

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице со двојно македонско и холандско државјанство, бидејќи постои основано...

Сообраќајка близу ГП Богородица – повредени четворица државјани на Србија

Четворица Срби се повредени  во сообраќајна несреќа кога автомобил „шевролет“ излетал од автопатот „Пријателство“. Несреќата се случила околу 1 часот и 40 минути, на автопатот...

Преку Центарот за развој на Југоистокот, ТППЕ Гевгелија и Валандово добија нови возила, наскоро и за Струмица (фото)

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во рамките проектот „Рано откривање на пожарите и нивно движење за превенција и справување со катастрофи – eFIDAR“ финансиран од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...