Што се ќе има во рекреативното катче за деца и млади во Богданци кое ќе го работи струмичка фирма

Струмички Портланд ОПЦ ќе врши реконструкција на рекреативното катче за деца и млади кај Домот на културата Бранд Петрушев во Богданци, кој на распишаната...

Вработени во Општина Богданци и комуналното заедно со ученици и граѓани го чистеа фрлениот отпад кон локалната депонијата

Вработените во Општина Богданци предводени од градоначалникот Блаже Шапов заедно со членови од Советот, вработените од ЈП ,, Комунална Чистота'', средношколци од СОУ,, Богданци''...

Во општина Богданци има природни реткости кои се од големо значење за националниот биодиверзитет – констатира Полимат 13

Здружението Полимат од Богданци ги презентираше активностите кои ги реализираше на подрачјето на општина Богданци во рамките на проектот,, Зачувување на ендемичните растенија во...

Општина Богданци изработува техничка документација за да се гради атмосферска канализација и се спречат поплави

Општина Богданци ја ангажираше ,,Хидро градежен инженеринг’’ за изработка на комплетна техничка документација за атмосферска канализација во општинскиот  центар.  На распишаната јавна набавка скопската...

Сеуште без термин кога ќе има реконструкција и проширување на патот Богданци-Гевгелија

Првиот човек на ЈП Државни патишта Ејуп Рустеми при последната посета во струмичко не прецизраше  кога ќе отпочне реконструкцијата на патот Р 1109 од...

Ќе се активира хидросистемот ,,Спас за Дојранското езеро“ за да се полни брана Паљурци

Владата на Р.Македонија на редовната 72-ра седница, на која беа разгледани повеќе точки од нејзината Програма за работа и од интерес на граѓаните, ја...

Жител од Богданци тешко повреден откако синоќа изгубил контрола над мотоцикл и паднал

Синоќа пред да стапи полицискиот час на улицата ,,Страшо Пинџур’’ во Богданци, 33 годишен жител се здобил со тешки телесни повреди откако изгубил контрола...

Ангов прогласи победа во Дојран, Шапов во Богданци, Костадинов во Валандово

Актуелните градоначалници на Дојран, Богданци и Валандово – Анго Ангов , Блаже Шапов и Перо Костадинов прогласија победа во првиот изборен круг на овие...

Промовирани агрометео станиците во Југоистокот кои ќе дават податоци на фармерите за времето за да ги заштитат посевите

Агрометеоролошките станици кои ги постави Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во сите 10 општини во овој дел на државата почнаа да функционираат...

Кинеските власти не им дават на Шуклев и Николов од Стојаково со Реното да продолжат кон Пекинг – немале...

Шуклев и Николов од Стојаково повеќе од седум часа се заглавени на монголско – кинеската граница и не можат да го продолжат своето планирано...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...