Приведено лице од Стојаково, се сомничи дека извршил разбојништво во казино

Министерството за внатрешни работи соопштија дека денеска во периодот од 10.30 до 12 часот е извршен претрес во куќата и помошните простории на И.А....

Приведен жител од Богданци кој избегал од затвор Идризово каде имал за доиздржување уште три години

МВР информираше дека утрово во Богданци е приведен 26 годишен жител од ова место бидејки избегал од затворот Идризово а бил осуден на казна...

Целосно изгаснат пожарот кај Богданци, изгореа 350 хектари нискостеблеста шума

Пожарот кај Богданци кај местото Брдаров камен, кој избувна вчера во 11 часот, целосно е изгаснат, сопштија од Центарот за управување со кризи (ЦУК). Противпожарните...

За 40 месеци треба да се замени целата водоводна мрежа во Богданци од 54 км за квалитетно водоснабдување на...

За рок од 40 месеци треба Богданци да добие целосно нова дистрибутивна водоводна мрежа со која жителите на овој општински центар ќе добијат квалитетна...

Дојран со најмногу сопствени приходи по жител за 2019, како стојат останатите општини од Југоистокот – анализа на ЦЕА

Минатата 2019 година најмногу сопствени приходи по глава на жител од општините во Југоисотокот остварила општина Дојран, покажува истражувањето  на Центарот за економски анализи...

Во СОУ ,,Богданци” следната учебна година ќе има и Електротехничка струка !

Во новата учебна година во ОСУ Богданци може да се запишат вкупно 159 ученика во 6 паралелки. Според објавениот Kонкурс на МОН за запишување на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...