Кај Паљурци пронајдени мигранти, откако возилото не застанало на контрола на полицијата

На 30.11.2022 во 22.30 часoт на регионалниот пат Богданци - Дојран, кај место викано „Паљурци“, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и...

Решен проблемот со колекторскиот систем во Богданци – ќе нема веќе излевање факалии во Луда Мара

Општина Богданци го реши проблемот со мешањето на фекалните и атмосферските води кои се излеваа во реката Луда Мара заради запушување на колекторскиот систем...

Жител од Богданци тешко повреден откако синоќа изгубил контрола над мотоцикл и паднал

Синоќа пред да стапи полицискиот час на улицата ,,Страшо Пинџур’’ во Богданци, 33 годишен жител се здобил со тешки телесни повреди откако изгубил контрола...

Гевгелија и Богданци ќе добиваат гас преку грчкиот гасовод кој ќе минува меѓу двете општини – се работи проектната...

Општините Гевгелија и Богданци се вклучени во проектот „Интерконективен гасовод МК-ГР“ што значи дека ќе бидат вклучени во јужниот крак од грчкиот гасовод, кој...

Потешко повреден мотоциклист на патот Гевгелија-Богданци

Вчера во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Гевгелија – Богданци се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки,...

Ќе се пошумува опожарениот дел кај брана Паљурци – планирани 20 илјади парчиња чемперс и багрем

Општина Богданци во соработка со шумското стопанство утре ќе спроведе акција за пошумување на опожарениот дел кај брана Паљурци од минатата година кога изогреа...

Пожар меѓу Богданци и Гевгелија кај ,,Погана”, за утре најавено гаснење и со армиски хеликоптер (видео)

Попладнево избувна пожар на локалитетот Погана помеѓу Гевгелија и Богданци . Според Центарот за управување со кризи пожарот се појавил во поле кој подоцна...

Жител од Богданци тешко повреден во сообраќајка меѓу моторцикл и патничко возило, префрлен на клиниките во Скопје

Вчера во утринските часови на улицата ,,Маршал Тито’’ во Богданци се случи сообраќајка во која 57 годишен жител од Богданци е тешко повреден и...

Викендов Гевгелија, Богданци и Дојран без електрична енергија од по шест часа – табела со термини и места каде...

Престојниот викенд, конкретно сабота и недела на 28 и 29 септември 2019 година ќе има прекин во електроснабдувањето на општините Гевгелија, Богданци и Дојран...

Во Гевгелија ќе има работилници за пишување сценарио за филм за кандидати од ова општина но и од Богданци

На 10 и 11 ноември, во организација на здружението „Аквариус“ во Домот на културата во Гевгелија ќе се одржат работилници за пишување сценарио за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...