50 возачи од Југоистокот казнети за брзо возење – во Гевгелија се возело и со 70 км/ч повеќе од дозволеното

714

СВР Струмица информираше дека во текот на вчерашниот ден превзела засилени мерки врз учесниците во сообраќајот при што констатирале 50 прекршоци за пречекорување на брзината на движење со моторни возила. Најмногу санкции се изречени на територијата на ПС Радовиш каде се фатени 23 возачи кои управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената. На територијата на ПС Струмица казнети се 15 возачи, на подрачјето на Валандово 4 додека на подрачјето на ПС Гевгелија 8 возачи

Од СВР Струмица соопштија дека во вчeрашната контрола  во Гевгелија фатен е возач кој управувал возило со брзина поголема од 70 км/ч над дозволената. Станува збор возило кое се движело надвор од населено место, соопшти СВР струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.